BASEN

Utworzono dnia 08.12.2018

Nowy rok szkolny okazał się dla kl. IIIa bardzo pracowity od samego początku. Uczniowie naszej klasy przeszli kurs nauki pływania w ramach ogólnopolskiego projektu „Umiem pływać”, który był finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a dowozy zapewnił Urząd Gminy w Świekatowie.

Podstawowym celem projektu było zdobycie umiejętności pływania stylem grzbietowym, a także uświadomienie dzieciom i rodzicom korzyści zdrowotnych jakie pociąga za sobą umiejętność pływania. Podczas 20-godzinnych zajęć w Parku Wodnym w Świeciu, pod kierunkiem instruktora pana Franciszka Trzcińskiego, wychowawczyni Beaty Wojtalewicz oraz Rodziców, którzy byli czynnie zaangażowani w opiekę nad dziećmi podczas wyjazdów, uczniowie klasy trzeciej poznawali tajniki nauki pływania. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach na basenie, z niecierpliwością czekały na każdy, kolejny wyjazd. Ze smutkiem żegnały się po zakończeniu zajęć. Frekwencja uczniów na zajęciach była bardzo wysoka.

Udział w tym projekcie dał dzieciom nie tylko możliwość nabycia umiejętności pływania, ale również aktywnego spędzania czasu wolnego i dobrej zabawy. Ćwiczenia dostarczały mnóstwo radości i satysfakcji. Zajęcia na basenie rozbudziły potrzebę uczestnictwa dzieci w tej formie aktywności ruchowej. Uczniowie nauczyli się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu. Wspólne wyjazdy integrowały zespół klasowy, zaangażowały także  Rodziców, którym bardzo dziękuję za pomoc i poświęcony czas. Ostatnie zajęcia na basenie zostały zorganizowane w formie gier i zabaw z wykorzystaniem poznanych elementów nauki pływania, oczywiście była też zjeżdżalnia, rwąca rzeka, „fikołki pod wodą”, nurkowanie i jacuzzi Z całą pewnością dostarczyły dzieciom wiele radości i niezapomnianych przeżyć. Każdy uczeń pomyślnie zdał „egzamin” (wykonał skok do wody i samodzielnie bez przyborów przepłynął całą długość basenu stylem grzbietowym) i otrzymał dyplom.

wychowawczyni Beata Wojtalewicz

BASEN 2018